Његова екселенција, амбасадор Републике Бугарске, Петко Дојков и трећи секретар амбасаде, Димитар Василев, посетили су протекле седмице општину Мали Зворник поводом донације најсавременијег клиничког спирометра за локални Дом здравља, коју је њихова земља омогућила у сарадњи са Фондацијом „Заједно за осмех”, у циљу унапређења здравствених услуга у Малом Зворнику.

Председник Привременог органа општине Мали Зворник, Зоран Јевтић, овом приликом, захвалио је представницима бугарске амбасаде на реализацији овог пројекта.

Он је гостима предложио братимљење неког од места у Бугарској са општином Мали Зворник, као и наставак сарадње у области културе, уз позив да посете културно – историјски комплекс „Подземни град Карађорђевића“ и уметницима из Бугарске да учествују на традиционалној Ликовној колонији Малог Зворника.

Пријему за госте из Бугарске присуствовали су представници Фондације „Заједно за осмех” Горан Петровић и Огњен Пантовић, директорка Дома здравља, Мали Зворник, Валентина Ристић и заменик директора, др Синиша Бурић.