Општина Мали Зворник организоваће 04. августа одлазак грађана на обележавање 27. годишњице страдања Срба у операцији хрватске војске „Олуја”.

Делегацију од око 50 чланова која ће присуствовати академији на Тргу слободе у Новом Саду предводиће руководство локалне самоуправе, на челу са председником општине, Зораном Јевтићем.

Поводом одласка на манифестацију, он је рекао да представници општине Мали Зворник сваке године присуствују академији, дајући допринос обележавању овог важног датума у српској историји, у жељи да се недела попут акције „Олуја“ никада више и никоме не догоде.

Обележавање Дана сећања на све страдале и прогнане Србе у оружаној акцији хрватске војске „Олуја“, 05. августа 1995. године, организује Влада Републике Србије.