Međunarodni 89. sajam poljoprivrede, koji se od 21. do 27. maja održava u Novom Sadu, proteklog vikenda posetilo je 47 poljoprivrednika sa područja malozvorničke opštine.

Odlazak na manifestaciju tradicionalno je organizovala lokalna samouprava, koja je iz budžeta finansirala prevoz i ulaznice na sajam.

Prema rečima Dragana Krstića, saradnika Savetodavne poljoprivredne stručne službe „Poljosavet“ iz Loznice, koji je predvodio malozvorničke poljoprivrednike na sajmu u Novom Sadu, poseta ovoj tradicionalnoj manifestaciji bila je višestruko korisna.

Mogli su da vide razna savremena dostignuća u oblasti poljoprivrede, ali i da pazare različitu robu, prema svojim potrebama i mogućnostima.

Malozvorničani su ovu priliku i sajamske popuste iskoristili da sa dobavljačima sklope avansne ugovore za kupovinu priključne mehanizacije.

Neki od njih kupili su rezervne delove za traktore i slične neophodne stvari.

„Lotel Media Group“ Loznica/LJ.Ristanović