Штаб за ванредне ситуације општине Мали Зворник обавештава све субјекте заштите и спашавања да су у складу са Упозорењем за предузимање превентивних и оперативних мера СВС – ОВС Шабац у коме се наводи да се од уторка 17.01. после подне до четвртка 19.01.2023. године ујутро очекују обилне падавине (од 100 до 150 мм, локално и више) у Црној Гори и југозападној Србији, што ће условити значајан пораст водостаја реке, у обавези да у складу са својим капацитетима, предузму све мере на спречавању и ублажавању последица од екстремне временске појаве – Поплава у приобаљу реке Дрине.

Издају се и Посебна упозорења за:

1. ЈКП „Дрина“ Мали Зворник и друге субјекте оспособљене за заштиту и спашавање на територији општине: бити у стању приправности за реаговање услучају поплаве

2. Грађанству у близини водотока реке Дрине: бити приправан – пратити водостај реке дрине и упутства надлежног штаба за ванредне ситуације

Обавештење

КОМАНДАНТ ШТАБА