Током маја 2022. године у општини Мали Зворник рођено је укупно 6 беба, а локална самоуправа, у складу са Одлуком о подршци породицама са децом, обезбедила је за новорођенчад поклон пакете и новчане износе од по 100.000 динара.

Наведену помоћ родитељима уручиo je заменик председника општине, Милисав Деспотовић, у петак, 01. јула.

Он је у име руководства општине Мали Зворник честитао родитељима на принови и пожелео да их роде ускоро поново посете.

Деспотовић је рекао да локална самоуправа издвајањем средстава из буџета за подршку породицама настоји да им помогне и бар мало у погледу финансија олакша период након добијања детета, додајући да поклон пакети садрже ствари неопходне бебама одмах након рођења.

Наведени вид подршке породицама предвиђен је одлуком Скупштине општине за свако новорођенче у општини Мали Зворник у текућој години, без обзира на редослед рођења.