Lovačko udruženje „Crni vrh“ iz Malog Zvornika učestvovalo je na tradicionalnoj lovačkoj manifestaciji „Silugata“, koja je u Beloj Palanci održana po 24. put u organizaciji Lovačkog udruženja „Jastreb“.

Ovogodišnja „Silugata“ okupila je veliki broj lovaca iz različitih krajeva Srbije, među kojima su, pored predstavnika Malog Zvornika, bili i lovci iz Mošorina, Titela, Požege, Trstenika, Niša, Pirota, Trgovišta, Lužnice, Kragujevca, Babušnice, Dimitrovgrada i Gadžinog Hana.

Učešće lovačkog udruženja „Crni vrh“ na ovoj manifestaciji dodatno je učvrstilo dobre odnose i saradnju Malog Zvornika i Bele Palanke, koje neguju bratske veze, kao i njihovih lovačkih udruženja, zasnovane na dugogodišnjem prijateljstvu, uzajamnom poštovanju i zajedničkim aktivnostima.

Sabor lovaca trajao je dva dana, a program je započeo u subotu, 30. januara, svečanim prijemom za učesnike u zgradi Opštine Bela Palanka.

 Lovce su dočekali predsednik opštine Goran Miljković i zamenik predsednika Miroslav Marinković, koji su poželeli dobrodošlicu gostima i istakli značaj ove manifestacije za lokalnu zajednicu.

Centralni događaj održan je u nedelju, kada je organizovan zajednički lov na predatore.

 U lovište kojim gazduje Locačko udruženje „Jastreb“, na površini od oko 51.000 hektara, izašlo je oko 500 lovaca.

Prema oceni učesnika, i ovogodišnja „Silugata“ u potpunosti je opravdala očekivanja i još jednom potvrdila svoj značaj kao jedna od najznačajnijih lovačkih manifestacija u Srbiji, kao i važnost saradnje lovačkih udruženja i lokalnih zajednica.